tłoczenie płyt CD DVD tłoczenie płyt kompaktowych
tłoczenie płyt | kopiowanie płyt | nadruki na płytach | kontakt  

doświadczenie od 2000 roku - tłoczenie płyt CD DVD - kopiowanie płyt CD DVD - nadruki na płytach


tłoczenie płyt CD, DVD

.:. jak przygotować materiał do tłoczenia

Materiał do tłoczenie płyt - możemy otrzymać jako płytę CD/DVD przygotowaną do powielenia lub w przypadku płyt CD w postaci obrazu płyty - poniżej nasze sugestie:

.:. materiał w postaci płyty CD DVD

 1. Przygotuj płytę dokładnie w takiej postaci, w jakiej chcesz otrzymać wyprodukowane nośniki.
 2. Polecamy dostarczenie nośnika zapisanego zamkniętą sesją (opcja w programie nagrywającym)
 3. Jeśli przygotowujesz płytę CD-Audio zapisz ją metodą DAO (Disc-At-Once)
 4. Przed wysyłką sprawdź czy przygotowana płyta wzorcowa poprawnie funkcjonuje. Testuj ją na kilku komputerach (płyty CD-ROM, DVD-ROM), odtwarzaczach CD (płyty CD-Audio), odtwarzaczach DVD (płyty DVD Video). Będzie wówczas pewność poprawności dostarczonego materiału.
 5. Najbezpieczniej jest wysłać kurierem lub pocztą 2 egzemplarze płyty wzorcowej - doświadczenie uczy, że nawet płyta właściwie zabezpieczona może dotrzeć uszkodzona, mamy wówczas do wykorzystania drugą kopię.
 6. Ważne: nie zamieszczaj na jednej płycie materiałów do tłoczenia oraz np. do nadruku !!! (chyba, że chcesz otrzymać tak wyprodukowane płyty). Projekt do nadruku na płycie zalecamy przesłać mailem.
 7. Z dostarczonej płyty wykonywana jest matryca do tłoczenia, która służy do produkcji płyt. Płyty wzorcowe są przechowywane przez krótki okres po wykonaniu tłoczenia. Jeśli przesłaną płytę wzorcową chcesz otrzymać po wykonaniu pracy - koniecznie zaznacz to w polu uwagi na formularzu zamówienia.
 8. Przy zamówieniu wznowienia pracy, jeśli nic nie zostaje zmienione w dostarczonym materiale, wykorzystywana jest wcześniej przygotowana matryca.
.:. materiał w postaci obrazu płyty (opcjonalnie dla płyt CD)
 1. Do tłoczenie możemy otrzymać obraz płyty CD zapisany w formatach *.iso lub *.nrg
 2. W związku z licznymi pytaniami w jaki sposób należy przygotować obraz płyty - poniżej instrukcja w kilku krokach:
  • Obraz płyty można wykonać korzystając z większości programów służących do nagrywania płyt, schemat wykonania obrazu płyty jest w nich podobny; W poniższym przykładzie wykorzystany został jeden z najpopularniejszych programów do nagrywania - NERO.
  • Wykonanie obrazu możliwe jest z gotowej, wcześniej przygotowanej płyty lub z plików umieszczonych na twardym dysku komputera.
  • jeżeli wykonujesz obraz z gotowej płyty - w głównym oknie wybierz opcję Kopiuj i utwórz kopię, a następnie Kopiuj CD lub Kopiuj DVD w zależności jakiego nośnika obraz ma zostać wykonany.  • Wybierz napęd docelowy Image Recorder (obraz płyty) i naciśnij kopiuj.  • I to właściwie wszystko - obraz płyty jest gotowy do wykonania - należy tylko podać nazwę pod jaką ma zostać zapisany oraz lokalizację. Jako typ pliku proszę wybrać *.iso lub *.nrg.  • Jeżeli obraz płyty wykonujesz z plików znajdujących się na dysku twardym komputera - proszę postępować jak przy zwykłym nagrywaniu płyty, jako napęd docelowy należy podać Image Recorder (obraz płyty) i dalej postępować zgodnie z powyższą instrukcją
 3. Obraz płyty można wrzucić na serwer FTP (dane dostępowe podajemy po złożeniu zamówienia).
 4. Zalecamy podać sumę kontrolną pliku z obrazem płyty jako MD5 lub CRC (w formacie sfv), pozwoli to na uniknięcie ewentualnych błędów w transmisji na serwer i z serwera. Sumę kontrolną CRC możesz utworzyć korzystając z Total Commandera (Pliki >> utwórz sumy kontrolne CRC)


.:. zobacz także:
 • kopiowanie płyt CD DVD - cennik
 • nadruki na płytach CD DVD
 • opakowania do płyt CD DVD

 • tloczenie.pl - tłoczenie płyt CD, DVD, kopiowanie płyt CD, DVD, nadruki na płytach CD, DVD - sitodruk, offset, opakowania do płyt CD, DVD


  © 2000-2024 tloczenie.pl